9 komentarzy do “Atari 65XE – SDrive-MAX – hurrra! Działa!”

  1. Dokładnie ten sam, ciekawy przypadek kiedy szukasz rozwiązania do swojego domoticza i trafiasz na blog znajomego z przed lat 🙂

  2. Hi.
    Przekonująco napisane . Zainspirowałem się artykułem i tworze według tego swoją wgrywajke .Wyświetlacz już mam , kabel z wtyczką gotowy , obudowa się drukuje ,czekam tylko na płytkę . Mam co prawda SIO2SD w kilku wersjach ale jestem średnio zadowolony .Drive Max wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

    • Cześć. Dziękuję bardzo za komentarz, jestem szczerze ciekaw jak wypadnie Twoje porównanie SIO2SD z SDrive-Max. Czytając opinie, SDrive jest ubogim krewnym SIO2SD, na moje potrzeby jednak w zupełności wystarczającym. Zaxon tworzy aktualnie piękne, kompaktowe wersje SDrive, co prawda bez wyświetlacza, ale jakoś w trakcie używania wyszło mi, że praktycznie go nie używam – po prostu ładnie wygląda 🙂 Mam nadzieję, że dojdzie mi dzisiaj dodatkowa pamięć RAM od wymienionego Zaxona, podłączę wszystko do Atari i w końcu zobaczę Numen na swoim komputerze 😀

  3. Płytka dotarła dzisiaj, oprogramowanie kontrolera przeszło w zasadzie bez większych problemów . Niestety pierwsze uruchomienie i nie da się skalibrować ekranu , brak reakcji wyświetlacza na dotyk … nie mam pojęcia gdzie jest problem . Ktoś wspominał o tym na forum że miał taki przypadek .Będę drążył temat .

  4. Niestety nie da się tu edytować postów 🙁 Udało się ruszyć do przodu o tyle że układ zadziałał i komunikuje się poprawnie po SIO . Wyszukałem softu w wersji 1.2 bo wcześniejsze nie działy . Wgrało się bez problemu , jedynie okazało się że nie można użyć oprogramowania do ili9341 bo wyświetla się lustrzane odbicie . Wersja do ili9329 dała dopiero poprawny obraz. Niestety co bym nie wgrał to nie da się dalej zmusić wyświetlacza do reakcji na dotyk . Ogranicza to jego użyteczność do jednego zamapowanego napędu . Nie wiem gdzie jest błąd , a niestety nie mam innego wyświetlacza żeby potestować . Będe wdzięczny za sugestie.

Możliwość komentowania została wyłączona.