Raspberry Pi oficjalnie wspierane przez Grafana!

Ha! Zawsze dobrze czasem odwiedzić strony zainstalowanych narzędzi i dowiedzieć się czegoś nowego. W tym przypadku nie aż tak świeżego (tu już kilka tygodni), ale umknęła mi ta wiadomość.

Grafana oficjalnie wspiera Raspberry Pi! Dotychczas paczka była robiona przez pasjonatów, dostępna na GitHub pod adresem https://github.com/fg2it/grafana-on-raspberry. Od wersji 5.2.0, na razie Beta, ARMv7 jest już oficjalnie wspierany!

Można ją pobrać pod adresem https://grafana.com/grafana/download/5.2.0-beta1?platform=arm

Świetna wiadomość, ponieważ można się spodziewać lepszego wsparcia od producentów Grafana.

Jak to mówią, 'krótka piłka’:

wget https://s3-us-west-2.amazonaws.com/grafana-releases/release/grafana_5.2.0-beta1_armhf.deb 

sudo dpkg -i grafana_5.2.0-beta1_armhf.deb 

Wygląda na to, że poszło bez problemów 😉
I do tego jeszcze działa! Super. Pozdrawiam

9 komentarzy do “Raspberry Pi oficjalnie wspierane przez Grafana!”

 1. Hmm, jest więc dla mnie nadzieja, że Grafana wreszcie u mnie zadziała. Do tej pory, tak jak to pisałem (chyba) tutaj oraz na grupach na fb, robiłem według różnych tutoriali dostępnych w necie i nigdy mi nie zadziałało.

  Muszę odświeżyć temat, zainstalować InfluxDB (tylko jak to zrobić żeby zadziałało? Może Cezary jakiś mały aktualny tutorial zrobisz?) a potem oficjalną Grafanę.

 2. Nie ma sprawy 🙂

  Co do Grafana. Tak moim zdaniem to nie wykonałeś wszystkich poleceń po instalacji, czyli: sudo /bin/systemctl daemon-reload, sudo /bin/systemctl enable grafana-server oraz sudo /bin/systemctl start grafana-server? Nie ma serwisu o nazwie grafana.

 3. W weekend miałem wreszcie chwilę aby nad tym przysiąść. Grafana już działa, faktycznie pospieszyłem się i nie zrobiłem wszystkiego jak trzeba:)
  Ale chyba coś nie tak z InfluxDB, niby działa, wszystko wydaje się dobrze skonfigurowane, a dane z Domoticza się nie pojawiają.
  A przy okazji widzę, nowy wpis na temat dashboardów w Grafanie – tego mi było trzeba:) Muszę tylko ogarnąć tego Influxa i wreszcie będę mógł korzystać z Grafany.

  PS. skoro baza działa, Domoticz skonfigurowany ale pomiary w bazie się nie pojawiają to co może być nie tak? Starsze wersje Influxa miały interfejs przez www, w nowszych jest tylko linia komend, więc może jakaś podpowiedź co sprawdzić?

 4. Wykonaj SELECT * FROM /.*/ LIMIT 1, zobaczysz jakie są ostatnie zapisane wartości, to po pierwsze. Możesz również użyć SHOW SERIES, które pokaże Ci jakie masz wszystkie czujniki zapisywane z Domoticz. Konkretne wartości miar masz pod SELECT * FROM "Temperature". Moim zdaniem masz coś źle w konfiguracji połączenia InfluxDB -> Grafana. No, chyba że faktycznie nie zapisują się wartości z Domoticz.

 5. Hmmm… Coś jednak działa, bo widać, że dane z testowania sieci Ci przechodzą. Ja, owszem, mam taki problem z niektórymi czujkami (na przykład Xiaomi mi źle raportuje), ale te oparte na 433MHz czy z Raspberry zapisują się poprawnie. Ciekawe jest to, że próbowałem to zrobić według https://blog.jokielowie.com/2016/11/domoticz-cz-5-grafana-influxdb-telegraf-latwe-i-piekne-wykresy/ i nie ładują mi się żadne dane. Gdzieś również mam problem, może miałem po prostu więcej szczęścia. Jesienią postaram się na dłużej na tym skupić.

 6. 26 yr old VP Quality Control Magdalene Vowell, hailing from Bow Island enjoys watching movies like Outsiders (Ceddo) and Kabaddi. Took a trip to Kenya Lake System in the Great Rift Valley and drives a Safari. przeczytac pelne informacje o

Możliwość komentowania została wyłączona.