Sterowane przełączniki od Xiaomi – w końcu znalazłem swojego świętego Graala…

Jest! W końcu jest gniazdko, które jest zasilane z sieci, nie potrzebuje trzy-żyłowej instalacji elektrycznej, jest estetyczne i działa z Domoticz! Czyli taki trochę święty Graal, bo zawsze innym urządzeniom czegoś brakowało 😉
Opakowania Xiaomi jak zawsze proste i schludne. Wielkość włącznika, powiedziałbym, jest standardowa jak na polskie standardy.
Co ważne – nie są to typowe włączniki jak u nas zawsze spotykane – góra/dół. Bardziej na zasadzie 'klik’.
Jak widać – dwużyłowy. Trzy wejścia dlatego, że mamy dwa przełączniki.
Konfiguracja w aplikacji standardowa – wybieramy typ sprzętu i parujemy. Te są na ZigBee, jak termometry, gniazdka prądowe, itp.
Po podłączeniu od razu działa!
Przypisujemy do wybranego pokoju.
Wybieramy typ.
Można wybrać inny typ dla lewego, inny dla prawego przycisku.
W aplikacji możemy sterować każdym z przycisków osobno.
Działa! Ha! Fantastycznie!

Podłączenie w Domoticz jest już formalnością – wystarczy włączyć wykrywanie nowych urządzeń i gniazdka są widoczne.

Każdy przycisk osobno, można zacząć automatyzację 🙂

Co ważne! Gniazdka mają niestandardowy – kwadratowy – kształt z tyłu i nie pasują do ogólnie używanych, okrągłych puszek w Polsce. Ergo – trzeba kuć… Raport z kucia za dwa, trzy tygodnie, gdy zacznie się remont 😀

5 komentarzy do “Sterowane przełączniki od Xiaomi – w końcu znalazłem swojego świętego Graala…”

  1. Podobno to esp plus dodatki elektroniczne, powinno dać radę. Zapomniałem, jest jeszcze blebox i tu podobno już sprawa dopięta z domoticz bo jest w hardware. Ja sobie składam sprzęty powoli. Najpierw czujniki temperatury, ciśnienia itp. Potem gniazdka 433 mhz w domoticz. W grudniu podłączyłem kocioł gazowy CO do domoticz. Teraz się wezmę za oświetlenie.

  2. Fakt. Blebox też przeszedł mi przez głowę, ale cena była dość duża. Muszę chyba zrobić sobie przegląd tych rozwiązań do sterowania oświetleniem. Gniazdka na 433MHz po roku używania raczej odradzam – brak kanału zwrotnego w ich przypadku jest problemem. Staram się je wymienić na przykład na te od Xiaomi albo Sonoff. A kocioł gazowy również będzie dla mnie tematem w tym roku. Rozumiem ze przez moduł Ethernet?

Możliwość komentowania została wyłączona.