Czujnik zalania działający z RFLink

Dzisiaj, na dobranoc, szybki wpis.

Do kompletu czujników brakowało mi tego ostrzegającego o zalaniu. Zawsze jest jakaś szansa, że w razie pęknięcia węża od pralki zostanę o tym powiadomiony. Okazało się, że i takie można aktualnie dostać niewielkim kosztem kilkunastu złotych. Na 'popularnym chińskim portalu aukcyjnym’ można znaleźć je pod hasłem 'Wireless water leakage system’. Ja akurat kupowałem w Polsce, zależało mi na czasie. Są to czujniki działające na częstotliwości 433MHz, czyli świetnie integrujące się z RFLink.

Po zezwoleniu Domoticz na wykrycie nowych czujników i zalaniu czujki wodą, pojawiła się na liście urządzeń. Wystarczyło później dodać ją na listę.

Dodałem ją jako czujnik dymu, ponieważ ma możliwość resetowania po wzbudzeniu, co akurat w tym przypadku jest logiczne. Nie bardzo jednak wiem jak zmienić ikonę, taka więc zapewne pozostanie…

6 komentarzy do “Czujnik zalania działający z RFLink”

 1. Witam,
  podejdę zawodowo i wykopie coś starego 😉

  – czy udało rozwiązać się problem ikonki?
  – czy nadal działa czujnik ?
  – ile bateria wytrzymała ?

  • Ehhh. Tak to jest jak się łapie za dużo tematów naraz 🙁

   Kajam się i poprawiam.

   1. Problemu z ikoną nie rozwiązałem. Domoticz to jednak nie Home Assistant.
   2. Z tego co mi się wydaje to działa, ale muszę potwierdzić, bo leży za pralką i w sumie o nim zapomniałem. A to właśnie jest minus sprzętów na 433 MHz, że z raportowaniem statusu baterii mają problem. Albo ja nie potrafię go odczytać.
   3. Jeżeli by działał, to wychodzi, że ponad 1.5 roku. Dobry wynik.

 2. Trochę nie na temat ale może komuś się przyda używam RFLINK 433 i dzisiaj trochę z nudów miałem wolny taniutki chiński czujnik (kontrakton) otwarcia drzwi 433 Mhz i zamontowałem go w piwnicy. Niby nic ale mieszkam w bloku na czwartym piętrze czyli defacto 5 kondygnacji a z poziomu piwnicy 6 i 🙂 mój RFLINK a właściwie domoticz odbiera sygnał 🙂 i wysyła powiadomienia 🙂 Polecam wszystkim pogardzany 433 Mhz standard.

Możliwość komentowania została wyłączona.