Włączniki Xiaomi – aktualizacja po remoncie

Stało się ! Kolejny element 'smart home’ zainstalowany.

Dzięki uprzejmości i talentowi mojego drogiego teścia – Xiaomi Aqara Wall Switch w ścianie i działa!

Pierwsze testy opisałem wcześniej: http://cezarowy.blogspot.com/2018/03/sterowane-przeaczniki-od-xiaomi-w-koncu.html

Od razu na początek ważna sprawa – włączniki nie pasują do standardowych, przeważnie montowanych u nas w kraju okrągłych puszek. Musiałem kupić kwadratowe, na szczęście udało się znaleźć takie w Castoramie:

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/systemy-i-osprzet-instalacyjny/puszki/natynkowe/puszka-podwojna-ospel-impresja-antracyt.html

Odrobinę talentu w kuciu ścian – pozdrowienia dla teścia za wykonanie pracy, podłączenie i mamy jak poniżej.

Teraz już moja praca, całkiem raczej przyjemna, na pewno czystsza. Gniazdka parujemy wybierając z aplikacji Mi Home typ gniazdka (Aqara ZigBee) i przyciskając dowolny klawisz na przynajmniej 5 sekund. Później przypisanie do pokoju, opis i możemy szaleć.

W Domoticz wystarczy włączyć rozpoznawanie nowych sprzętów na 5 minut i włączyć każdy z przycisków. Później, standardowo, przenosimy je na listę aktywnych urządzeń.

To wszystko później do HABridge i już możemy się cieszyć komunikatami w stylu 'Alexa, big lights in living room on’.

Ja sobie je jeszcze dodatkowo połączyłem w grupę, aby włączyć i wyłączyć wszystko razem.

6 komentarzy do “Włączniki Xiaomi – aktualizacja po remoncie”

  1. Witam,
    Czy te gniazdka działają tylko z aplikacją, czy po podłączeniu będą również działać bez aplikacji (sieci) jak zwykłe przełączniki światła?

  2. Gniazdka działają również bez aplikacji, po prostu 'na klik'. Warto jednak nadmienić, że w aplikacji MiHome można ustawić, aby przełącznik nie reagował na fizyczne włączenie. Można więc sobie wyobrazić (Baaaardzo potencjalny) scenariusz: Xiaomi (lub haker) blokuje ten przycisk w aplikacji, wyłącza Ci w domu możliwość manualnego przełączenia. Ale w takim wypadku zawsze można po prostu go odłączyć od aplikacji, zresetować i będzie działał znowu.

  3. Bardzo fajnie to wyszlo:) My też właśnie myslimy o inteligentnym domu. Zawsze zakładalismy, że to strasznie duzo pracy ale im dalej w las tym latwiej:) A jak ktos potrzebuje akcesoriow to polecam : www Super sprawa!

  4. 59 yr old Programmer Analyst II Janaye Viollet, hailing from McBride enjoys watching movies like Major League and Machining. Took a trip to San Marino Historic Centre and Mount Titano and drives a Ferrari 250 SWB California Spider. kliknij tutaj po informacje

Możliwość komentowania została wyłączona.