Aktualizacja HABridge

Kilka dni temu wszedłem na stronę habridge i zauważyłem, że jest nowa wersja. Wypadałoby w takim razie zaktualizować to, co już mam. Nasunęło się pytanie – Jak?

Po pierwsze – najnowsza wersja jest tutaj: https://github.com/bwssytems/ha-bridge/releases

Zatrzymujemy habridge.

Jeżeli trzymaliście się instrukcji (po poprawkach!) przedstawionej tutaj: https://cezarowy.blogspot.com/2017/11/serwis-alexa-integracja-z-domoticz.html

to wystarczy zrobić poniższe czynności.

sudo systemctl stop habridge

cd habridge

Powyższe – zależnie od tego gdzie zainstalowaliście habridge. U mnie w /home/pi/.

wget https://github.com/bwssytems/ha-bridge/releases/download/v{VERSION}/ha-bridge-{VERSION}.jar

Czyli w przypadku wersji 5.2 będzie to:

wget https://github.com/bwssytems/ha-bridge/releases/download/v5.2.0/ha-bridge-5.2.0.jar

mv ha-bridge-{VERSION}.jar ha-bridge.jar

sudo systemctl start habridge

I mamy aktualizację gotową.

Aktualizacja! Jeżeli z jakiegokolwiek powodu stracicie połączenie na linii Alexa <-> HABridge – w pierwszej kolejności sprawdźcie jaki macie podany adres UPNP w konfiguracji HABridge. Czasem dopisuje się tam inny adres Raspberry Pi – u mnie tak jest w przypadku podania sztywnego adresu IP. Nie wiem czemu Malina zgłasza się pod dwoma – ale to podobno znany błąd.

3 komentarze do “Aktualizacja HABridge”

  1. Mam problem z połączeniem ALexa-HABridge … nie weim co mam zrobić aby znów zadziałało? UPNP mam taki jak IP RPi na którym stoi HABridge. Jakiś pomysł?

  2. Cześć, przepraszam za bardzo późną odpowiedź. W czym dokładnie problem? Po jednej z aktualizacji oprogramowania Alexa wycofali możliwość komunikacji po innym porcie niż :80. Może o to chodzi?

  3. 23 year-old Social Worker Arthur Hassall, hailing from Burlington enjoys watching movies like "Outlaw Josey Wales, The" and Community. Took a trip to Belovezhskaya Pushcha / Bialowieza Forest and drives a 3500. Kliknij po wiecej info

Możliwość komentowania została wyłączona.