iPeng – sterowanie Squeezebox na iPhone

Lubię Logitech Media server. Dzielnie służy mi od dwóch lat, czy to zainstalowany samodzielnie, czy też przez Max2Play.
Sterowanie nim jest możliwe na kilka sposobów, czy to przez stronę na serwerze lokalnym LMS, Domoticz, ale również przez inne aplikacje.
Dedykowana aplikacja nie jest już chyba nawet dostępna w App store, a nawet gdy była – delikatnie mówiąc nie była najlepsza. W sukurs przyszła mi aplikacja iPeng. Świetny (chociaż płatny) kawałek programu do obsługi serwera, biblioteki oraz samych odtwarzaczy Squeezebox.
Po połączeniu z serwerem automatycznie (i, co ważne, na bieżąco) wykrywa dostępne odtwarzacze naszej muzyki. Jak przystało na obsługę Squeezebox odtwarzacze można grupować, odtwarzać na nich tą samą lub różną muzykę, w zależności od potrzeb. Wszystko intuicyjne, dostępne przez 'drag and drop’.

Dla każdego odtwarzacza, po wybraniu go można zdecydować co jest źródłem muzyki. Może to być zarówno nasza biblioteka, jak i…

…cała pula dostępnych stacji internetowych.

Aplikacja jest ładna, schludna, bez zbędnego przeładowania danymi. O funkcjach takich jak obsługa list odtwarzanej muzyki, shuffle, pogłaśnianie, itp. nie ma sensu pisać, bo są raczej oczywiste. Dostęp do serwera jest błyskawiczny, a jeżeli Logitech Media serwer zainstalowany jest na Rpi3 wszystko działa odpowiednio szybciej od standardowego 1B. Nie jestem zbytnim zwolennikiem kupowania aplikacji dla samego ich posiadania, ale w tym przypadku nie miałem oporów przy zapłacie. Zdecydowanie warto i obsługa mojego 'systemu multi room’ jest dużo przyjemniejsza.

Polecam.

2 komentarze do “iPeng – sterowanie Squeezebox na iPhone”

  1. Gdyby ktoś szukał apki na Androida, to Squeezer jest świetny, używam z powodzeniem od dłuższego czasu.

  2. 20 yr old Programmer Analyst II Wallie Marquis, hailing from Thorold enjoys watching movies like Doppelganger and Acting. Took a trip to Carioca Landscapes between the Mountain and the Sea and drives a LeMans. lubie to

Możliwość komentowania została wyłączona.