Xiaomi Mijia Smart Home – pozostałe dwa gadżety

W końcu znalazłem wolną chwilę, aby podłączyć pozostałe dwa elementy: czujnik otwarcia drzwi oraz sterowane gniazdko – wersja ZigBee (bo są i Wifi).

Nie ma się tutaj za bardzo o czym rozpisywać – wszystko podłącza się i paruje błyskawicznie. Jedyne o czym warto pamiętać to to, że potrzeba czegoś ostrego aby wprowadzić czujnik w tryb parowania – wystarczy agrafka lub igła.

Ponownie powtórzę, że sprzęty od Xiaomi są niezwykle ładne, estetyczne i małe – sama przyjemność. Żeby jeszcze aplikacja chciała tak działać…

Gniazdko również jest świetne, jak widać – wspiera wersje z różnych krajów.

Przejściówka jest jednak konieczna, co burzy ostateczny wygląd.
Oba elementy mamy od razu dostępne na liście urządzeń:

Co ciekawe, po pewnym czasie włączyłem wykrywanie nowych urządzeń i Domoticz dodał mi Xiaomi Smart Plug Usage. Czyli raportowanie natężenia prądu w gniazdku.

Edit: Koledzy z grupy Domoticz zeznają, że czasem nie wystarczyło poczekać – musieli na nowo dodać Gateway w aplikacji Mijia.

Z pewnego, nieznanego mi, powodu raporty dzienne, tygodniowe i miesięczne zaczęły mi działać dopiero po przełączeniu odczytu energii z 'From device’ na 'Computed.

Co przekłada się na takie wykresy:

I miesięczny raport:

Jak to osiągnąć opisałem w innym poście: https://cezarowy.blogspot.com/2017/10/domoticz-i-koszty-zuzytego-pradu.html

9 komentarzy do “Xiaomi Mijia Smart Home – pozostałe dwa gadżety”

  1. chce też za pomocą bramki mieć alarm przekroczenia temperatury na piecu co.Szukałem jakiś wskazówek ale z uwagi na nieznajomość angielskiego jest to utrudnione.Temperatuę z pieca odczytuje za pomocą ds18b20 i espeasy .

  2. Próbowałeś Blockly? Powinno to być dość proste. W sumie i tak planowałem to opisać prędzej czy później, także jeżeli chcesz mogę to wziąć na warsztat i opisać.

  3. Jak i gdzie pokazuje tobie napiecie ten smart plug?Dzis otrzymałem ale widzę tylko zużycie i przełacznik.Jak ogarnełeś temet poprawnego sumowania zużycia?

Możliwość komentowania została wyłączona.