Frontend do Domoticz – framb0ise

Ostatnio na forum Domoticz pojawiły się dwa fantastyczne 'front-endy’ do niego. Czyli krótko mówiąc dodatkowe strony, które obsługują elementy Domoticz, ale w ładniejszy, bardziej graficzny sposób.

Jednym z nich jest Framb0ise – z ekspresową instalacją i kilkoma ciekawymi funkcjami. Świetnie nadaje się do podglądu/sterowania elementami w domu z tableta lub komórki.

Kod znajdziemy na stronie https://github.com/safi78/framb0ise, wystarczy go sklonować według podanej instrukcji, najlepiej do folderu www Domoticz.

Bardzo przypadła mi do gustu opcja włączenia kanału RSS z wiadomościami oraz włączenia podglądu kalendarza Google – dla domowników jak znalazł, aby zorganizować czas.

Kod opiera się na pomieszczeniach stworzonych w Domoticz – jeżeli nie chcemy, aby któryś z nich był widoczny, wystarczy przed jego nazwą dodać znak $, a stworzyć inne, które będą pasowały do naszej strony.

Z ciekawostek – pogoda opiera się na dodatku DarkSky, po zarejestrowaniu wystarczy podać w Domoticz swoje położenie. Niestety, nie są u nas dostępne informacje o pogodzie z animacjami, oraz ruch uliczny – to tylko w Holandii.

Interesującą możliwością jest też wybór przechowywania parametrów strony – albo lokalnie (jeżeli chcemy mieć na przykład inny kanał RSS lub kalendarz), lub w konfiguracji Domoticz, wtedy będzie dostępny dla wszystkich.